چند کلام کوتاه در باب به مسلخ کشیدن فیلم ها

سلام به همه دوستانی که از باب انجام وظیفه، دست به نقد و اعتراض به فیلم هایی مثل ((من مادر هستم)) را میزنند. غیرت دینی این عزیزان را باید در این عصر بی غیرتی قدر دانست اما دوستان آیا کاری که در این ایام صورت گرفت یا در ایام مشابه برای فیلم گشت ارشاد رخ داد، نتیجه ی مطلوبی داشت؟

حال به این نکته نمی پردازم که چند درصد از دوستان فیلم را میبینند و بعد نقد میکنند و آیا همانند اظهار نظرها در خصوص فیلم گشت ارشاد تنها به گفته دیگران اکتفا میکنند یا خیر. اما نتیجه ی اینگونه عملکردها تاکنون به نفع جبهه فرهنگی کشور نبوده و شاهد مثال آن هم دیده شدن فیلم گشت ارشاد در شبکه ویدئو خانگی بود و نتیجه آن این شد که امروز کمتر کسی را پیدا میکنید که این فیلم را (چه نسه اصلی و چه کپی) ندیده باشد.

دوستان عزیز، آیا اینگونه عملکردها در این سال های بعد از انقلاب توانسته مانع تولید اینگونه فیلم ها شود. آیا اینگونه عملکردها که به کرات در برابر فیلم های مختلف صورت میگیرد نتیجه معکوس نداده است؟

اعتراضات به کمال تبریزی برای فیلم مارمولک، یا حمله ها به ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم دعوت و ... را به یاد دارید؟ نتیجه ی ان به غیر از خانه نشین کردن امثال حاتمی کیا ها و تبریزی ها چه بوده است؟ آیا جبهه انقلاب اسلامی در حوزه سینما به جزء این افراد کس دیگری را دارد که ما همه را به انحاء مختلف برچسب میزنیم؟

برادران و خواهران عزیز راه مقابله با جریان های فرهنگی تولید محصولات فاخر است و کسانی که داعیه دار مطالبات رهبری در حوزه سبک زندگی هستند و به سوالات 21 گانه رهبری در این خصوص استناد میکنند چرا یقه ی فریدون جیرانی را چسبیده اند، چرا دست بر گریبان خود نمیبرند و تنها آینه شکنی را مرام خود قرار داده اند؟

به فیلم من مادر هستم نقد وارد است و من هم داعیه بی عیب بودن این فیلم را ندارم اما پاسخ به شکست در زمین ورزش باید در همان میدان داده شود نه اینکه اعتراض را به گونه های غیر حرفه ای پاسخ داد.اگر نقد شما در حوزه محتوا است، اگر بر ساختار فیلم معترض اید و یا هر نقد دیگری دارید راه آن عدم اکران فیلم نیست. اگر منطق شما قابل استناد است در محل های مناسب مانند دانشگاه ها و عرصه های فرهنگی عرضه کنید و قضاوت را به عهده مخاطبان قرار دهید؟ چرا شما می خواهید هم نقش شاکی، هم دادستان و هم قاضی را با هم ایفا کنید؟

سال ها است که ندای هل من ناصر رهبر فرزانه انقلاب در عرصه فرهنگ به گوش میرسد، کدام حرکت قابل را شما انجام داده اید که حال از دیگران انتظار دارید. من به عنوان بردار کوچک شما عرض میکنم که باید جوابیه به محصولات فرهنگی را در غالب فرهنگ داد و اگر اینگونه نشد جا برای اعتراض باقی نخواهد ماند و آنگاه تنها اسلحه ی ما عربده کشی خواهد شد و بدانید که این رفتار در مقابل فیلم من مادر هست باعث ان شده که کسانی که اصلا میل به دیدن این فیلم نداشتند علاقمند هستند که ببینند که حرف حساب فیلم چیست و این یعنی اینکه غیرت دینی شما، باعث تبلیغ این فیلم گردید.

والسلام

/ 0 نظر / 13 بازدید