بازتاب سخنان نوروزی رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی

روزنامه مصری «الشروق» هم از قول رهبر انقلاب نوشت: «حوادث منطقه، شیرینی عید را سلب کرده است و مانع آن می‌شود که انسان، شادی و سرور را به شکل کامل احساس کند.»

الشروق ادامه داد: «آیت‌الله خامنه‌ای که طبق قانون اساسی، حرف نهایی را در ایران می‌زند، برای گشایش امور برای مردم منطقه دعا کرد.»
رسانه‌هایی چون خبرگزاری «شین‌هوا» و خبرگزرای «فرانسه» نیز به‌طور مشروح، بیانات رهبر انقلاب در مشهد مقدس را پوشش دادند و مباحثی چون محکومیت حمله نظامی به لیبی و دروغ‌گویی اوباما را تیتر کردند.

روزنامه «دارالحیاه» چاپ عربستان نیز تأکید رهبر انقلاب بر جهاد اقتصادی را تیتر کرد اما سعی داشت با آوردن مطالبی چون سخنان اوباما بر ضد ایران و برخی اخبار حاشیه‌ای، به نوعی سخنان رهبر انقلاب را تحت تأثیر قرار دهد.

پایگاه «مصراوی»
هم نوشت: «رهبر جمهوری اسلامی ایران در پیامی تلویزیونی به مناسبت عید نوروز از انقلابیون در کشورهای اسلامی حمایت کرد.»
مصراوی افزود: «رهبر ایران در پیام خود تأکید کرد که هدف دشمنان از تحریم‌ها بر ضد ایران، ایجاد ضربه به پیشرفت و جلوگیری از حرکت شتابنده ملت بود اما آرزوی آن‌ها تحقق نیافت.»
این پایگاه همچنین ابراز داشت که آیت‌الله خامنه‌ای از طرح هدفمندی یارانه‌ها که دولت احمدی‌نژاد به اجرا گذاشته است، حمایت کرد و گفت که این امر، گامی مهم در عرصه اصلاح اقتصادی است.

خبرگزاری «سانا»
هم به دعوت رهبر ایران از مردم و همه مسئولان برای فعالیت بیشتر در عرصه اقتصادی اشاره کرد و نوشت: «آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به مردم ایران تأکید کرد که کشورشان در مسیر پیشرفت و تولید گام برمی‌دارد و این مسیر باید به شکل جدی‌تری دنبال شود.»

«اسلام آنلاین»
نیز عنوان «عام الجهاد» (سال جهاد) را برای مطلب خود انتخاب کرد و سخنان رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی و نیز مباحث مربوط به حوادث منطقه را پوشش داد.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gifسخنان رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی
و اما سخنان ولی امر مسلمین جهان در جمع زائران و مجاوران بارگاه ملگوتی ثامن‌الحجج(ع) در مشهد مقدس نیز در رسانه‌های منطقه و جهان بازتاب داشت که رسانه‌ها به‌طور خاص، تحلیل ایشان درباره حوادث منطقه و ادعای رئیس جمهور آمریکا در حمایت از مردم ایران را منعکس کردند.

روزنامه «الرأی»
چاپ اردن در این‌باره از قول رهبر انقلاب نوشت: «اوباما در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم ایران دروغ  می‌گوید و شکست‌های واشنگتن در منطقه ادامه خواهد یافت.»
این روزنامه همچنین به سخنان رهبر انقلاب در حمایت ایران از جنبش‌های انقلابی در منطقه که شعار اسلام و آزادی سر می‌دهند، اشاره کرد و ادامه داد: «رهبر ایران اعلام کرد که در حمایت خود از انقلاب‌های مردمی در منطقه، به شیعی یا سنی بودن آن‌ها کاری ندارد.»
هشدار رهبر انقلاب درباره تلاش آمریکا برای بهره‌برداری از انقلاب‌های منطقه، از دیگر نکاتی بود که مورد توجه این روزنامه اردنی قرار گرفت.

«سی‌ان‌ان عربی» در خصوص سخنان رهبر انقلاب در مشهد مقدس گزارش داد: «رهبر ایران در سخنان خود، انتقادات تند و مستقیمی را متوجه عربستان سعودی نمود و آن‌ها را به دخالت نظامی در بحرین متهم کرد و اظهار داشت که دخالت نظامی سعودی‌ها اشتباه بزرگی است.»
سی‌ان‌ان همچنین با استفاده از تعبیری کنایه‌آمیز گفت: «رهبر ایران سعی کرد تا جنبه قومی و مذهبی در حرکت مخالفان بحرینی را منتفی بداند.» این رسانه آمریکایی بدون توجه به حضور اهل سنت در حرکت‌های اعتراضی به آل‌خلیفه در بحرین، تلاش کرد این اعتراضات را مختص شیعیان وانمود کند و ادامه داد: «رهبر ایران تأکید کرد که حمایت کشورش از شیعیان بحرین به دلیل مسائل مذهبی نیست.» بداند.»
روزنامه کویتی «السیاسة» نیز پشتیبانی ایران از جنبش‌های انقلابی منطقه را تیتر کرد و با اشاره به تحلیل رهبر انقلاب درباره سیاست‌های آمریکا در منطقه نوشت: «آمریکا تا آخرین لحظه از دیکتاتورهای سقوط یافته در منطقه حمایت می‌کرد.»

پایگاه «القناة» نیز بیانات رهبر انقلاب درباره دروغ‌گویی آمریکا در حمایت از مردم ایران را مورد توجه قرار داد و از قول ایشان نوشت: «آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که مخالف دیکتاتوری هستند و از مردم حمایت می‌کنند اما در ادعای خود صادق نیستند و دروغ می‌گویند.»
این پایگاه همچنین در بخش دیگری از خبر خود اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران برخلاف حرف و حدیث‌هایی که درباره وجود مخالفین و معترضین مطرح است، در حال برگزاری جشن‌های نوروزی است.

پایگاه «الوفد» هم در خبر خود درباره سخنرانی رهبر انقلاب در مشهد مقدس نوشت: «شکست‌های پی‌درپی آمریکا ادامه خواهد یافت.»
این پایگاه افزود: «رهبر ایران حرکت جدید در منطقه را حرکت اسلامی و با اهداف اسلامی دانست و تأکید کرد که این حرکت، طبق وعده الهی پیروز خواهد شد.»
الوفد همچنین از قول رهبر انقلاب نوشت: «فشارها و تهدیدات غرب بر ضد ایران همواره وجود داشته است اما مسئولان جمهوری اسلامی ایران نه تنها در برابر این فشارها عقب‌نشینی نکردند بلکه هر سال بر توان و امکانات هسته‌ای کشور افزودند.»

روزنامه کویتی «السیاسة» نیز پشتیبانی ایران از جنبش‌های انقلابی منطقه را تیتر کرد و با اشاره به تحلیل رهبر انقلاب درباره سیاست‌های آمریکا در منطقه نوشت: «آمریکا تا آخرین لحظه از دیکتاتورهای سقوط یافته در منطقه حمایت می‌کرد.»
پایگاه «الیوم‌السابع» نیز خبر خود را به سخنان رهبر انقلاب درباره بحرین و انتقاد از عربستان سعودی اختصاص داد.

پایگاه «سبق»
نیز که در برابر حمله نظامی عربستان به مردم بی‌دفاع بحرین و کشتار آن‌ها توسط نیروهای سعودی سکوت کرده بود، انتقاد لفظی رهبر ایران از اقدام نظامی عربستان را خروج از اصول روابط بین‌الملل دانست و نوشت: «رهبر ایران اتهامات مستقیمی را متوجه عربستان کرد و این کشور را متهم به دخالت نظامی در بحرین نمود!»
رسانه‌هایی چون خبرگزاری «شین‌هوا» و خبرگزرای «فرانسه» نیز به‌طور مشروح، بیانات رهبر انقلاب در مشهد مقدس را پوشش دادند و مباحثی چون محکومیت حمله نظامی به لیبی و دروغ‌گویی اوباما را تیتر کردند.
/ 3 نظر / 3 بازدید
javad j

baba weblog baba jang e narm ensha allah har rooz movafaghtar at dirooz bashid eltemas e 2a

mojtaba mostafavi

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.

mojtaba hojatoleslami

سلام، تمام کشورهایی که سالهاست نیروی اتمی‌ استفاده میکنند تصمیم گرفتند که تا ۱۵ سال دیگر از این بهره برداری دست بکشند. آلمان ، ژاپن، هند و غیره. دنیا دنبال بهره بردار از نیروی خورشید، با د ، امواج دریا و اینکه چگونه میشود این دنیا را حفظ کرد،هست. به نظر میاید که ما فقط دنبال تخریب دنیا و ادمهایش هستیم. من فدایی امام هستم و انشا‌الله روزی تمام انسانهای این دنیا عین ما مسلمان شیعه خواهند شد اما آیا آن روز دنیایی وجود خواهد داشت؟ بهانه انرژی اتمی‌ و یا حتی استقفرلله وعده امام زمان فقط برای سرگرمی ما مردم هست تا آقای احمدی‌نژاد و فامیلهاش بتوانند به راحتی‌ دزدی بکنند.