گزارش خبری کیهان از حلقه های جریان انحرافی و مناسبات درونی آن

اول؛ چندی پیش نیروهای اطلاعاتی نسبت به مراودات یک جریان خاص انحرافی در دولت با برخی از رمالان و جن گیرها مطلع می شوند و یکی از این افراد به نام «عباس.غ» را دستگیر می نمایند. وی ضمن اعتراف ارتباط با برخی از مسئولین دولتی که مسئولیت جریان انحرافی را برعهده دارند به برخی از فعالیتهای خود برای این جریان پرده برمی دارد.
در همین حال این جریان انحرافی با فشار به مسئولین این نهاد امنیتی و معرفی او به عنوان کسانی که مانع از فعالیت دولت در عرصه های مختلف می شود! و از رئیس جمهور می خواهند که شخصا مساله را پیگیری و خواهان آزادی عباس.غ شوند.
اما این نهاد امنیتی بدون توجه به فشارها و بدگویی های سیاسی عملیات شناسایی اعضای شبکه جریان انحرافی و مرتبطین با آنها را آغاز کرده است و کلیه فعالیتهای آشکار و پنهان این جریان را تحت رصد قرار می دهد.
به گزارش جهان، در همین رابطه مدتی است که عناصر میانی و واسطه های این جریان تحت تعقیب قرار گرفته اند. برخی از این نفرات نیز طی روزهای گذشته دستگیر شده و برخی هم فراری و تحت تعقیب هستند.
نگاهی به برخی اظهارات چهره های جریان انحرافی نشانگر غوطه ور بودن آنها در یک فرقه خاص است. در این زمینه یکی از چهره های برجسته این جریان در برخی از مناسبات سیاسی از توان شیطانی و غیرشرعی این افراد استفاده کرده و برنامه ها، تصمیمات و راهبردهای اساسی خود را براساس توصیه های غیرشرعی آنان تنظیم می کردند.
دوم؛ همچنین گروهی که تحت عناوین دروغین عرفان و نزدیکی به امام زمان(عج) تحت حمایت جریان انحرافی بودند شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش جوان، یکی از سرکردگان این جریان انحرافی «علی. ی» است که دارای ارتباطات پنهان فامیلی، قومی و رانت جویانه با برخی از مسئولین جریان انحرافی است، این فرد که به عنوان ایدئولوگ این فرقه فعال بوده انتصاب اخیر یکی از افراد در پست های دولتی را زمینه ساز تشکیل دولت انتظار ارزیابی کرده است.
وی که دارای محکومیت های قضایی و حتی حکم انفصال از خدمات دولتی است در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این فرقه قائل به نظریه «حجتیه نوین» براساس رد اصل ولایت مطلقه فقیه است؛ قطب معنوی!لیدر جریان انحرافی براساس این نظریه، 2 اصل «نظام ارزشی حکومت مستضعفین» و «نظام ارزشی حکومت حقه» را القاء کرد. و در این زمینه گفته است که حکومت مستضعفین با ابزار فقه اداره می شود اما در حکومت حق کسانی باید حاکمیت جامعه را برعهده بگیرند که واجد قدرت خاصه نیز باشند.
سوم؛ این جریان انحرافی همچنین از یک پشتوانه رسانه ای قدرتمند که به شخص اول این جریان متصل بوده است بهره مند است.
این جریان رسانه ای با عضوگیری و شناسایی نیروهای توانمند در عرصه اطلاع رسانی اقدام به ارسال اخبار و اطلاعات با تکنیک های متعدد رسانه ای کرده اند.
تیم رسانه ای آقای «میم» به گونه ای است که حتی فعالیت سایت های مختلف علیه «میم» را نیز مغتنم شمرده و به نفع وی ارزیابی می نمایند و معتقد هستند که این مسائل منجر به افزایش محبوبیت وی می شود و انجام این اقدامات تخریبی و یا پخش مطالبی مبنی بر شرکت وی در مجالس و جلسات غیرمتعارف باعث ایجاد محبوبیت وی نزد گروهها و اقشار مختلف اجتماع خواهد گردید.
این تیم رسانه ای جریان انحرافی در ایام غیبت دکتر احمدی نژاد در محل کار با شانتاژ خبری اقدام به رواج شایعات و درج اخبار محرمانه به سایت ها و رسانه های متعدد می نمودند تا این فرضیه در ذهن برخی از مسئولین شکل بگیرد که دشمن در منازل و دفاتر برخی از مسئولین شنود کار گذاشته است!!
حجت الاسلام آقاتهرانی در سخنانی از سرعت در اطلاع رسانی برخی از این سایت ها اظهار تعجب می کند و می گوید؛ بنده به منزل دکتر احمدی نژاد رفتم همسر ایشان آیفون را جواب دادند و گفتند دکتر در حال استراحتند بنده از ایشان خواستم به آقای احمدی نژاد بگویند با من تماس بگیرند، وقتی به خانه رسیدم دیدم برخی سایتها نوشته اند که احمدی نژاد آقا تهرانی را به منزلش راه نداده است!!! بعد از مدت زمانی دکتر با من تماس گرفت و از من خواست به منزل ایشان بروم. این تیم رسانه ای در روزهای اخیر پس از حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب انتشار مطالب تحریک آمیز  را دامن زده بودند.
این جریان رسانه ای همچنین سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم فارس را به گونه ای وارونه منعکس کرد که مورد اعتراض دفتر مقام معظم رهبری و وزیر ارشاد واقع شد.
آخرین خبرها حاکی از آن است که «حسین.ن» لیدر رسانه ای جریان موسوم به انحرافی و از چهره های بسیار نزدیک به آقای خاص، در حالی که تحت تعقیب ماموران امنیتی قرار داشت از سوی برخی افراد فراری داده شد.
چهارم؛ چهارمین گروهی که درجریان انحراف فعالیت می کند؛ رانتخواری یا فعالیت های اقتصادی غیر قانونی است، فعالیتهای مفسدانه این گروه اگرچه از مدتها قبل در دستور کار قوه قضائیه بوده است اما فشارها و اعلام نفوذها مانع از اعمال مجازات و یا رسانه ای شدن آن شده است.
علاوه بر موارد فوق سایت «الف» وابسته به احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به افشای «رانتخواری بزرگ در شرکت خصوصی متصل به حلقه قدرت- ثروت» پرداخت و نوشت: شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مشهور به سمگا با سرمایه 20 میلیارد تومان به ثبت رسیده و تأسیس شده است، ظرف مدت کوتاهی توانسته 6 شرکت اقماری بزرگ تأسیس کند. یکی از شرکت های مولود سمگا، بانک جدیدالتأسیس «گردشگری» است که در بدو تولد، سرمایه آن از 200 میلیارد به 600 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی جزو اولین سهامداران شرکت سمگا بوده اند و مدیرعامل این شرکت، مهدی جهانگیری، معاون سابق مشایی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. جهانگیری همان کسی است که در سال 87 پس از ماجرای مشهور حمل قرآن با موسیقی و دف، تحت فشار علما و اقشار متدین ناچار به استعفا شد.
جهانگیری پس از استعفا از معاونت سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی، شرکت خصوصی سمگا را تأسیس کرد و با حمایت ویژه دولت، همکاری مالی حداقل 10 بانک، مؤسسه مالی و شرکت سرمایه گذاری را جلب کرده است. این شرکت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری» فعالیت کند، اما بعداً به نام «شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری- سمگا» تغییر نام داد.
اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی (رئیس و معاون وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) و مهدی جهانگیری (معاون مستعفی مشایی) در مراسم آغاز پذیره نویسی شرکت خصوصی سمگا، 19 اردیبهشت 1388 شرکت کرده و سهامدار آن می شوند. همان روز 50 درصد و طی 4 روز بعد، 100 درصد سهام عرضه شده شرکت سمگا توسط بانکها، مؤسسات سرمایه گذاری و فردا مطلع، خریداری شد و پذیره نویسی سمگا قبل از موعد پیش بینی شده به پایان رسید.
یکی از رانت های ویژه برای سمگا واگذاری 1258800 متر مربع از زمین های لویزان در شمال شرقی تهران به این شرکت خصوصی بوده است.
برای این واگذاری نه تنها مزایده ای برگزار نشده، بلکه براساس مصوبه شماره 43084/99677 مورخ 18/5/88 هیأت وزیران و صورتجلسه مورخه 23/12/88 کار گروه میراث فرهنگی استان تهران، کل زمین های فوق باید بصورت رایگان به شرکت خصوصی سمگا واگذار شود.
اما خوشبختانه با پیگیری های قانونی بعمل آمده، دیوان محاسبات (بازوی نظارتی قوه مقننه و مسئول نظارت مالی بر عملکرد دستگاه های دولتی)، این موضوع را بررسی کرد و در تاریخ 25/10/89 از واگذاری 1258800 متر مربع از زمین های لویزان به شرکت خصوصی سمگا جلوگیری و مصوبه هیأت دولت در این باره را به دلیل نقض قوانین متعدد، لغو کرد.
در گزارش دیگری سخنگوی کمیسیون اصل 90 از اطلاع رسانی به رئیس جمهور درباره زنی که با حمایت رئیس دفترش از برخی رانت ها استفاده کرده خبر داد.
حجت الاسلام حسین اسلامی نماینده مردم ساوه گفت: زمین خواری در زمان آقای احمدی نژاد هم اتفاق افتاده است ولی واقعاً بسیار بسیار پائین بوده است چون خود ایشان روی این بحث ها کاملا نظارت دقیق دارد؛ البته مواردی هم است که جای بحث دارد.
اسلامی در این زمینه با اشاره به گرفتن 1000 مجوز توسط یک فرد 27-26 ساله که تعدادی از آن در شهرستان ساوه است، خاطر نشان کرد: این فرد در کل کشور مجوز 1000 مرکز بین راهی تفریحی و سرویس های بهداشتی گرفته بود که 10 موردش در شهرستان ساوه بود. این فرد مدعی بود هر کسی در مقابلش باشد، به آقای مشایی اطلاع می دهم و از طریق ایشان پوستش را می کنم؟!
نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: فرماندار ما می گفت این خانم تهدید می کند که اگر فلان کار را نکنید، من به آقای مشایی می گویم! شما بگویید در کشور ما می شود به یک فرد 1000 مجوز نه، 10 مجوز داد؟ آیا این توزیع عدالت است؟
اسلامی با بیان اینکه این موضوع را به آقای احمدی نژاد وقتی برای ارائه بودجه به مجلس تشریف آوردند، عرض کردم، گفت: این شیوه اعطاء مجوز، همان رانتی است که همه درباره آن مشکل داریم. در دولتهای قبلی بحث زمین خواری وجود داشت، در این دولت، امتیازهای بی حد و حصری به برخی افراد داده می شود.

روزنامه کیهان ١٣٩٠/٢/١٨

/ 0 نظر / 3 بازدید