نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟-قسمت اول

با سلام
در مورد اینکه فرمودید خواهر محترمتان با چادر در ایران بیشتر از فاسدترین کشورهای دنیا احساس نا امنی می کند.
دوست گرامی، سوای از اینکه چقدر این حرفی که می زنید درست باشد(که اسناد نادرستی آن را در قسمت دوم جواب به شما، به زودی عنوان خواهم کرد) و اینکه حواشی کار چه چیزهایی ممکن است باشد، باید به اطلاع شما برسانم که، چادر تنها حل کننده مشکل امنیت زن نیست، در قرآن نیز به این اشاره شده است که زنان حتی پای خود را محکم به زمین نکوبند تا صدای خلخال پایشان به گوش نامحرم برسد و در دلشان هوس مزاحمت پدید آید (البته خلخال و ... برای عربستان صدها سال پیش است)، امروزه ما به قول شهید مطهری به این قضیه می گوییم "زبان دار " راه رفتن، زبان دار لباس پوشیدن و ...به این معنی که مثلا زنی چادر به سر دارد، ولی این چادر فقط اسمش چادر است(مانند چادرهایی که همه بدن زن از پشت آن معلوم است)، یا چادر دارد ولی حرکات و سکناتش همراه با حیا و عفت نیست، پس صرف چادر به سر کردن دلیلی بر مورد اذیت واقع نشدن نمی باشد و حجاب باید همراه با عفت و حیا نیز همراه باشد، کما اینکه دلایل زیادی هست که یک زن چادری در محیطی مورد متلک افراد واقع می شود، به عنوان مثال یکی از این علت ها ممکن است خراب شدن جو فکری جامعه ای باشد که بی حجابی در آن زیاد شده و مرد هایی آنقدر دریده و بی غیرت شده اند، که دیدن یک چادری ناراحتشان می کند(البته قصد بی احترامی ندارم و خدا را بر این موضوع شاهد می گیرم)، و دلایلی دیگر که به خاطر طولانی شدن متن از نوشتنش صرف نظر می کنم.

  • 2) در مورد حجاب جنابعالی و همفکرانتون صرفا حفظ اخلاقی آقایون رو مد نظر قرار می دهید یعنی برداشت اینه (اگر صحیح نیست لطفا اصلاح فرمایید) که برای حفظ جامعه از گناه (که در واقع منظور آقایونه از بیان این جامعه) خانمها خودشونو بالاجبار باید بپوشونن!!! پس خانمها چی؟ چرا باید اونها با این مشقت تاوان آقایون رو بدهند؟؟ خواهش می کنم نفرمایید که چادر و حجاب هیچ زحمت و مشقتی برای خانمها نداره و امنیت اونها حساب میشه.

دوست عزیز هیچ وقت کسی نمی گوید چادر و حجاب مشقتی برای زن ندارد، جزای بهشت نیز برای این کار سخت، این را ثابت می کند، اما در اینکه چرا زن باید تاوان آقایون رو بدهد،- (در ضمن می گویید جامعه یعنی مردان، لطفا کاملترش کنید و بگویید جامعه یعنی مکانی که قوای محرکه بشر که بیشتر آن را مردان تشکیل می دهند برای فعالیت به آن وارد می شوند؛ که هر چیزی ممکن است این زندگی اجتماعی را به مخاطره بیندازد، که یکی از این علت ها فسادی است که از برخی از زنان و دختران جامعه نشئت می گیرد، و تمرکز جامعه از فعالیت سازنده می رسد به هوسرانی (تقریبا چیزی که در برخی از دانشگاه ها اتفاق می افتد)؛ بازخورد این جامعه خراب نیز مستقیماً متوجه خانه ای می شود که قرار است زنی به عنوان همسر با همین مرد زندگی مشترک داشته باشد)- این را ما نمی گوییم، بلکه وظیفه ای است که خدا در قرآن برای زنان معلوم کرده است، و دستور به پوشش به عنوان نمونه، در آیه 31 سوره نور و یا آیه 59 سوره احزاب آمده است، که زن خود را بپوشاند ، اما واقعا چرا؟
اگر کتاب حجاب شهید مطهری را مطالعه ای بفرمایید، در این مورد مطالبی هست که زیبا توضیح داده شده است (که واقعا در این جا و در چند سطر نمی توان به آن پاسخی قانع کننده داد، و شما ناگزیر از خواند کتابی کامل چون "مسئله حجاب" هستید)
ولی یک مورد را به طور اجمالی بیان می کنم که: انسان ها مخصوصا مرد ها تنوع طلب هستند، و همین که مدت کوتاهی با زنی به اسم همسر زندگی کردند، چهره و بدن زن برایشان عادی می شود، و این مرد اگر صاحب اعتقادی قوی برای خودنگهداری و تقوا نباشد و به عنوان مثال یک آدم هر دم به مزاجی فرض شود، وقتی بیرون از خانه زنان متعدد و زیباتر از همسر خویش را - (که البته حس زیباتر دیدن زنان و دختران در جامعه گفته می شود، حتی اگر از همسرش زشت تر باشند)- می بیند، مطمئنا عشقش به همسرش کمتر می شود و بهانه گیریش بیشتر می شود( متاسفانه همین زن نیز وقتی از چشم مردش می افتد، ممکن است خود را ناگزیر به جلوه گری به دیگران ببیند تا، احساس ناز داشتن و جلوه گری کردن خود را ارضاء کند، در حالی که اسلام عزیز این ناز داشتن را برای نیاز همسرش خلق کرده است، متاسفانه این بی حجابی ها باعث به هم ریختگی فطرت زن و مرد نیز می شود)...
حجاب نیامده است که زن را محکوم به قبولی شرایطی کند که در قبال مرد باید بپذیرد، بلکه حجاب برای زنان هم بسیار مفید است، که کوچکترین فایده آن حفظ کانون خانواده خودش است، به این معنی که زن قلب شوهرش را برای خودش می خواهد، حال همین مرد با دیدن زنان و دختران جلوه گر چه قلبی برای همسرش می تواند داشته باشد، با قبولی این اصل که، هر چه دیده بیند، دل کند یاد؟
شما انشاالله منکر همه ناامنی ها و فجایعی که در جامعه اتفاق می افتد، ‌نیستید؟ پس اگر منکر نیستید و اینها یک معضل است، باید برای از بین بردن آنها کاری کرد. کارش را هم خداوند در قران کریم بیان کرده است، که یکی از آنها حجاب است. خوب حجاب می آید تا :
1)  زنان و دختران احساس امنیت و آرامش روانی کنند. و مردان نیز سوای محرک های اطراف خود به فعالیت های خود در اجتماع برسند و هوس ها و غرایز خود را برای همسر خود و برای محیط امن خانه خویش نگه دارند. یعنی زنان اجتماع قلب مرد را تصاحب نمی کنند و باعث انحراف مردان جامعه نمی شود، و مرد هم خود را و عشقش را و شهوتش را برای خانه و همسر خویش نگه می دارد.
2) از پی این مورد، استحکام پیوند خانوادگی اتفاق می افتد، شما حس کنید مرد در حالی به خانه می آید که عشق و هوس هیچ زنی در ذهن و قلبش نیست، و فقط همسر خویش را دوست دارد و احساس نیاز خویش را در گرو ناز همسرش عرضه می کند. چقدر این زن می تواند احساس خوشبختی کند؟
3) از پی استحکام خانواده، استواری اجتماع می آید، یعنی جامعه وقتی امنیت پیدا می کند که، مرد غریزه شهوت خویش را برای خانه خویش نگه دارد، و در جامعه برای شهوت رانی نیاید، این جامعه می شود میدان ظهور استعدادها و انجام فعالیت های سازنده ای، که با تمرکز بیشتر روی کارها اتفاق می افتد...
4) در مورد چهارم، احترام و ارزش موجودی به نام  " زن" نهادینه می شود، یعنی زن در اجتماع به عنوان یک موجودی که فقط می شود با دیدنش، با لمس کردنش، با استفاده جنسی از او، با او برخورد کرد، دیده نمی شود، این زن، بدنش اصل نیست و در چشم گروه مردان شهوت پرست جامعه مرتباً وزن نمی شود، و اندامش اصل نیست، بلکه به عنوان فردی از همین جامعه و به عنوان انسان در آن فعالیت می کند.
 اصلا حجاب آمده است تا زن از گوشه خانه به اجتماع بیاید، و مورد سوء استفاده نیز قرار نگیرد. البته شما به وضوح دیده اید که مثلاً زنان بی حجاب و آرایش کرده و بزک کرده را راحت تر برای کارهایی چون منشی گری و فروشندگی و ... استخدام می کنند، و با استفاده از جنسیت و زیبایی زنان و دختران، برای فروش و جذب مشتری، استفاده ابزاری می کنند.

/ 0 نظر / 16 بازدید