اعتدال:اهانت بی‌سابقه شبکه سوم سیما به مرجع عالیقدر جهان تشیع


جناب آقای سید عزت ا... ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما
سلام
سلامی پر از سکوتِ حاکی از تعجبِ مملو از اندوهِ سرشار از اعتراض. سکوتی که دیگر راه نفس را گرفته. سکوتی که سرشار از ناگفته هاست.

شاید باید به سبک و سیاق سید محمد انجوی‌نژاد در ابتدا از شما حلالیت بطلبیم و بعد فریاد بزنیم و تندی لحن‌مان را به پای جوانی‌مان بگذاریم.

حلالتان نمی کنیم و مطمئنا خون شهدا هم گریبان شما را خواهد گرفت و ما از روح ملکوتی حضرت امام عذرخواهی می کنیم و به پیشگاه حضرت صاحب الامر(عج) و نائب بزرگوارش عذر تقصیر می آوریم و طلب عفو می کنیم. آری؛ دیوار بغض سکوتمان شکسته و بغض انقلابی مان از تفکرات ماکیاولیستی حاکم بر استراتژی مدیران حوزه مسئولیتی جنابعالی راه گلویمان را بسته است.

چرا به بهانه مبارزه با ماهواره، برنامه هایی از رسانه ملی پخش می شود که در برخی از موارد به مراتب مخرب تر و مسموم تر از تولیدات ماهواره ای است؟ نتیجه چنین عملکردی غیر از هدر رفت بیت المال مسلمین و تخریب فرهنگ چیست؟ اگر منکرید و یا دچار نیسان و فراموشی شده اید بد نیست یادآوری تان کنیم مجموعه تلویزیونی "فاصله ها" که ترویج هرزگی و فساد اخلاقی بود و یا "تا ثریا" و زنی چادری که پول نزول کرد و چادرش باعث قتل همسرش شد.

راستی ماحصل فعالیت های دوره مسئولیتی تان بجز چند برنامه انگشت شماری که شاید به تعداد انگشتان دو دست نرسند؛ چیست؟ اگر برنامه ها و سریالهای خوبِ مثل مختارنامه و برنامه راز و ثریا را کنار بگذاریم ره توشه مسئولیت تان از گذرگاه مسئولیت خطیر بر ریاست دانشگاه عمومی صدا و سیما چیست؟

اگر گزارش های منتشر شده در جراید که از پرداخت های میلیونی به "مثلا هنرمندانی" که در شب سال تحویل 90 مهمان رسانه ملی بودند حقیقت داشته باشد، شما چگونه می توانید در برابر شهدا پاسخگو باشید؟ و مگر آن پول های بیت المال از آن شما و مدیران تان است که به آقای کذا و کذا آن قدر میلیون  برای حضور چند دقیقه ای جلوی دوربین هایتان عطا می کنید که میانگین آن مبالغ از میانگین درآمد سالیانه یک کارگر ساده و مظلوم و نجیب و کم توقع و بی ادعا بیشتر است؟ و مگر این "مثلا هنرمندان" چه گلی به سر این مملکت و این انقلاب زده است که اینگونه توسط بیت المال مسلمین باید پروار شوند.

چرا در رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران و در ایام عید بزرگ مسلمانان باید به اعاظم دینی و کسانی همچون جناب مقدس اردبیلی توهین شود و دینداری آن عزیز در برنامه به ظاهر طنز "خنده بازار" به سخره گرفته شود؟ چطور است که سازندگان حقیر و کوته فکر این برنامه به خود اجازه داده اند که ماجرای ازدواج این عالم بزرگ اسلام را به باد استهزا گرفته و در آن سازمان عریض و طویل هیچکس حتی معترض شان هم نشده است؟ آیا غیر از این است که مدیران شما در خطاهای گذشته و انتقادهای قبلی که از طرف مومنین به این برنامه غیر اخلاقی شده بود یا روزه سکوت گرفتند و یا به دفاع از این لودگی ها در آمدند؟

به نظر می رسد وقت آن رسیده است که در تصمیم گیری و برنامه ریزی های خرد و کلان رسانه ملی تجدید نظری جدی صورت گیرد. و ضروری است که جناب عالی و مدیران ارشد سازمان به صورت رسمی در برابر مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی از ساحت مقدس حضرت بقیت ا... الاعظم(روحی و ارواح العالمین له فداه) و نائب برحق شان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای(دام ظله علی رئوس المسلمین) عذرخواهی کرده و مسئولین مسامحه کار دست اندر کار تولید، ساخت و پخش این برنامه موهن را بازخواست نمایید و نتیجه را به عموم مومنین اطلاع دهید. شاید این اقدام فتح بابی شده و بتوان از این پس نظارت دلسوزانه ای بر تولید برنامه های آن سازمان داشته باشید.

به جا ست که شخص جناب عالی و مدیران ارشد و اجرایی حوزه مسئولیت تان از نظرات اندیشمندان دلسوز و مومن بیش از همیشه بهره برده و نسبت رسانه و اخلاق را باز تعریف و در استراتژی های مدیریتی خویش به امر اخلاق اسلامی عمل نمایید و بخاطر داشته باشید که توسل به هر وسیله ای برای نیل به اهداف حتی مقدس در تباین و تضاد مطلق اخلاق و معارف اسلامی ست.

همچنین بخاطر خطاهای خرد و کلان، اثرات مخرب تولیدات نامطلوب و اسراف بیت المال به درگاه احدیت دست تضرع برآورده و پیشانی توبه بر خاک ندامت بسایید، باشد که حکیم عزیز و قادر متعال از سر قصور و کوتاهی و کم کاری هایتان در سال های مسئولیت، درگذرد و در روزی که جز عمل صالح ره توشه بندگان نیست دست تان از هیچ انباشته نباشد و در برابر امام و شهدا شرمنده تر نشوید.

والسلام علی من اتبع الهدی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم و فنون خرمشهر
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدچمران اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اهواز

/ 1 نظر / 11 بازدید
موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1272616184