امیری فر، با ماموریتی ناتمام!

-با توجه به دستگیری عوامل تهیه و تکثیر «ظهور بسیار نزدیک است»، تحلیل و ارزیابی شما از این جریان چیست و ریشه این موضوع را در چه می دانید؟

اولا اینکه قطعا این تفکر، تفکر صحیحی نیست و بحث ظهور و مهدویت و فرماندهی لشگر امام زمان (عج) را به این شکل مطرح کردن مردود است چرا که هیچ کس نمی تواند وقتی برای ظهور تعیین کند و بگوید چه فرد یا افرادی جزء یاران امام زمان (عج) هستند پس اصل این تفکر غلط است. اما ممکن است برای این تفکر دو تفسیر و دو توجیه وجود داشته باشد؛ یکی اینکه این جریان ناشی از وجود تفکرات انحرافی است و ریشه در این مسائل دارد چرا که جریاناتی وجود دارد که می خواهد مساله ظهور و اعتقادات ما در این رابطه را مخدوش کند. این یک وجه موضوع است که ما البته نمی دانیم اینگونه است یا نه.

وجه دیگر این موضوع اما می تواند از جهالت، ساده نگری، ساده اندیشی و خودسری عده ای باشد که دست به کارنسنجیده ای زده اند. برخی معتقدند انتشار این CD از قسم دوم است و به خاطر نادانی عده ای بوده است. البته در مقابل عده دیگری می گویند که این جریان هدایت شده است. بالاخره وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی باید در تحقیقاتشان این موضوع را افشا کنند و بگویند که این موضوع به چه شکل بوده و با چه انگیزه ای صورت گرفته است.

در هر حال آنچه اهمیت دارد این است که این کارها هم خلاف است و هم برای اعتقادات مردم زیان بار است. ما دیدیم که همه علما از نجف تا قم و تمامی صاحب نظران این موضوع را رد کرده اند چرا که این مساله به هیچ وجه برای آنها قابل قبول نبوده است.

به هر حال نظام ما ناخالصی ها را قبول نمی کند و لذا باید این ناخالصی ها را از حوزه دین، جامعه و سیاست برانند و کنار بزنند. به پای این انقلاب جهاد، فداکاری و شهادت ها شده است و می شود و اینگونه نیست که عده ای مفسد و خناس بتوانند به راحتی وارد شوند و چوب حراج به ارزش های ما بزنند

-شما فکر می کنید این موضوع از کدام سنخ بوده آیا صرفا از سر نادانی بوده یا جریانی پشت سر این وقایع هست؟

 البته هنوز نمی توان قضاوتی در این باره داشت و ما تنها می توانیم منتظر اعلام نتایج تحقیقات باشیم. امیدواریم که هر چه زودتر این مساله برای مردم روشن شود.

اکنون هم ما از دستگاه قضایی و وزارت اطلاعات انتظار داریم بعد از کشف واقعیت نتیجه مطالعات و تحقیقاتشان را در اختیار مردم قرار دهند که اگر این کار از سر جهالت و به شکل خودسرانه اتفاق افتاده روشن شود و دیگران این کار را تکرار نکنند و اما اگر این کار ناشی از حرکت های انحرافی و به صورت سازماندهی شده است این موضوع برای مردم مشخص شود.

-فکر می کنید قوه قضاییه در این باره چه وظیفه ای دارد؟

یکی از مهمترین کارهایی که قوه قضاییه می تواند در کنار معرفی مفسدان اقتصادی بکند، معرفی مفسدان فرهنگی است که از یک سوی دیگر به جامعه ضربه می زنند.

همچنین از وظایف دستگاه قضایی و اطلاعات این است که اگر در دستگاه حاکمه هم جریان های انحرافی هستند – که به اعتقاد ما هستند – این موضوع را شفاف سازی کنند و نتیجه را در اختیار مردم قرار دهند.

محمدتقی رهبر در گفت و گوی اختصاصی با تبیان:

-اگر این موضوع صحت داشته باشد یعنی این جریان های انحرافی تا این حد رسوخ کرده باشند چه باید کرد؟

به هر حال نظام ما ناخالصی ها را قبول نمی کند و لذا باید این ناخالصی ها را از حوزه دین، جامعه و سیاست برانند و کنار بزنند. به پای این انقلاب جهاد، فداکاری و شهادت ها شده است و می شود و اینگونه نیست که عده ای مفسد و خناس بتوانند به راحتی وارد شوند و چوب حراج به ارزش های ما بزنند.

-با توجه به اینکه در بین بازداشت شدگان افرادی منسوب به دولت هم وجود دارند این مساله چقدر دارای اهمیت است؟

ما منتظر نتیجه ایم. در حال حاضر فردی بازداشت شده که هم در کسوت روحانیت است و هم مسوول کمیسیون فرهنگی دولت بوده و علاوه بر این سردمدار وعاظ ولایی است و این تشکل را هم با اغراض سیاسی خاص تشکیل داده است. پولهایی هم در این رابطه داده شده است که اینها باید روشن شود. معنا ندارد در چنین مملکتی هر کس بتواند عده ای را دور خود جمع کند و دست به چنین کارهایی بزند.

این موضوعات باید کاملا روشن شود و اطلاعاتی دراختیار مردم قرار گیرد تا مردم که محرم ما هستند بدانند و بفهمند. زیرا اگر ما این مسائل را نگوییم بیگانه ها خواهند گفت و این برای ما خراب کاری است؛ اما اگر ما بگوییم و شفاف سازی کنیم مطمئنا به نفع نظام خواهد بود.

/ 0 نظر / 5 بازدید